Čína si z ochrany duševného vlastníctva a nejakých "kopirajtov" nikdy nič nerobila. Ak zháňate superšport za pár faciek, má pre vás riešenie. Určite by ste ho však nechceli.
Čím viac pásikov, tým viac Adidas. Tak hovorí stará ľudová múdrosť spoza Veľkého čínskeho múru. Už sme si zvykli, že Číňania dokážu skopírovať všetko, čo sa čo i len mihne ich krajinou. Falzifikáty telefónov, oblečenia a elektroniky sú bežné. Ojedinelejšie sú "fejkové" autá. Tieto superšporty kúpite za menej ako najlacnejšie auto v Európe. Nanešťastie pre vás podľa toho aj vyzerajú.
Prvým z trojice je nezameniteľný Chiron EV. Áno, čítate správne. Už na koncovke označujúcej elektromobily by vám v spojení s konvenčnými superšportmi malo byť niečo podozrivé. V aute drieme neutíchajúci (i keď večne tichý) elektromotor s výkonom neuveriteľné 4kW. V zrýchlení z 0 na 5 km/h by vďaka svojej konfigurácií reálne mal šancu proti ozajstnému Chironu, no asi by sme nemali odvahu ich postaviť vedľa seba. Táto "dokonalá" replika prejde na jedno nabitie 150 km a môže byť vaša už za 5050 eur.
Lamborghini Gallardo vybavené červenou farbou pôsobí na prvý pohľad skutočne neodolateľne. Typická farba rýchlych áut odstraší každého, kto by chcel s Gallardom EV pretekať. Špecifikácie tohto skvostu sú totožné s Chironom, iba cena je menšia. Logicky. Veď kto by mal tú drzosť pýtať za Gallardo rovnako ako za Chiron. Za elektrolambo si zaplatíte 4500 eur.
Elektromobil Audi R8 EV. To akože vážne?! Veď to bol sen každého, kto hrával na svojom smartfóne hru Asphalt 8. Váš sen sa končne stal realitou. Čínsky model podobajúci sa ako vajce vajcu tomu pôvodnému je dokonca rovnako výkonný ako samotný Chiron. Auto, na ktorom jazdil aj Tony Stark alebo Christian Grey (pre dievčatá), môže byť vaše už za 4670 eur. Je teda drahšie, ako Lamborghini. Ale viete, ako to chodí. Za značku si treba priplatiť. Nie, že by v Číne vedeli, čo znamená značka. Alebo ochranná známka...