Autosuv.sk

Ostatné

Kupujete jazdené auto? Neurobte aj vy tieto chyby

Keď si kupujete nové auto, jeho cena klesne aspoň o pätinu hneď po opustení obchodu. Aj z tohto dôvodu Slováci radi nakupujú autá z druhej ruky. Toto sú najčastejšie chyby, ktoré robíme pri kupovaní jazdených áut.
Kupujete jazdené auto? Neurobte aj vy tieto chyby

Keď si kupujete nové auto, jeho cena klesne aspoň o pätinu hneď po opustení obchodu. Aj z tohto dôvodu Slováci radi nakupujú autá z druhej ruky. Toto sú najčastejšie chyby, ktoré robíme pri kupovaní jazdených áut.

Zvládnem to sám!

Každý chlap vie ohľadom techniky predsa všetko najlepšie a za účelom ušetriť tak staví na svoje schopnosti a znalosti. Stojí to potom veľa úsilia a očakávaný výsledok kúpy bezproblémového automobilu sa ani nemusí dostaviť. Autobazáre sú plné áut, ktoré vyzerajú dobre. Funkčne však môžu byť dávno za zenitom. Nie je hanbou vziať si so sebou odborníka, ktorý vás bude nielen vedieť poučiť o nástrahách a slabinách jednotlivých modelov, ale aj o nedostatkoch konkrétnych kusov. Táto investícia navyše sa určite oplatí. Prizvite si pomoc.

zdroj: Giphy.com

Ani škrabanec? To auto musí šliapať ako hodinky

I keď tento bod je hlavným kameňom úrazu u žien, ani muži nemôžu povedať, že by sa ich netýkal. Keď vidíme vyleštený lak bez škrabancov, nádherné ligotavé disky a vytepovaný interiér, dostaneme pocit, akoby sme kupovali auto, v ktorom nikto nikdy nesedel. Netreba zabúdať, že dôležité je to, čo je vo vnútri. Ľudia sa v motoroch nevyznájú, a tak sa tam ani nepozerajú. Faktom však je, že zatiaľ, čo prelakovanie poškodeného kusu karosérie stojí okolo 300 eur, taká vada na motore alebo aj obyčajné rozvody, ktoré sa „zabudli“ vymeniť, sú poplatky aj o 500 eur vyššie. A tie čakajú práve na vás. Skontrolujte aj funkčné časti auta.

Toto je ono? Beriem!

Táto chyba našťastie nie je až taká častá, no jej prípadné následky môžu byť o to horšie. Nikdy nerobte rýchle rozhodnutia. Vyskúšajte si dané auto sami a porovnajte aj s inými. Nikdy sa nespoliehajte na to, že vás povozí predávajúci. Ten totiž už o problémoch vie a samozrejme, že sa ich bude snažiť zakryť. Trhajúci motor? „Prepáčte, so spojkou mi to nejde dobre.“ Nefungujúce parkovacie senzory? „Zaparkujem predkom.“ Vždy si auto vyskúšajte na vlastnej koži a ak vám to niekto nechce dovoliť, zvýšte ostražitosť.


zdroj: Giphy.com

Autá po nemeckých dôchodcoch sú najlepšie. To vie každý

V autobazároch sa iste budú snažiť natlačiť do vás kaleráby o tom, aký bol predchádzajúci majiteľ. Pilot, čo na ňom skoro vôbec nejazdil? Môžu byť stočené kilometre. Nemecký dôchodca? No jasné. Dôchodca rallye pretekár, poprípade servisozábudlivec. Manažér len na dlhé cesty? Tak takto chceš ospravedlniť ten kolosálny nájazd. Nie je dôležité to, kto ho vlastnil, ale ako na ňom jazdil. Typickým príkladom sú veľmi populárne fleetové autá. Keď si ich firma odpíše z účtovníctva, končia v bazároch. Tieto autá sú typické pravidelným a autorizovaným servisom, no ich majiteľom na nich až tak nezáležalo. Preto ani do prídavného mena „fleetové“ netreba vkladať prehnanú dôveru. Veď najlepší teréňák je firemná Fabia. Nenechajte si nahovoriť rozprávky o bývalých majiteľoch.

zdroj: Giphy.com

To si akože myslíte, že som podvodník alebo čo?!


Predajcovia sa delia do rôznych kategórií. Niektorí vás môžu ohúriť vzhľadom. Mnohí z nich vedia veľmi dobre odhadnúť, čo vám povedať na to, aby ste odišli z bazáru s črepom, ale spokojní. Ak však natrafíte na predajcu, ktorý zo seba púšťa informácie ako chlpatá deka a pri každej otázke sa na vás urazí, akoby ste sa ho opýtali, že či ho mama splodila s bocianom keď má taký dlhý nos, zvýšte ostražitosť. Nenechajte sa odbiť neutrálnymi vyjadreniami a určite si nepripúšťajte pocit viny alebo pocit, že ste príliš otravný. Ide o vaše peniaze.

Ale prosím vás. Načo papier?

Veľa predajcov (skoro vždy tí, ktorí vás chcú podviesť) vyslovene odmieta písomnú komunikáciu. I keď zmluvné vzťahy vznikajú aj ústnou dohodou a všetko, čo vám predajca povie by malo byť záväzné, pred súdom by ste to asi nevedeli preukázať. Preto aj tu platí, čo nie je na papieri, to neexistuje. Uložte si emailovú komunikáciu pre prípad, že by vám v nej predajca tvrdil niečo, čo tak nakoniec nie je. A keď už sme pri tých papieroch, nezabudnite si pozorne prečítať zmluvu, ktorú podpisujete. V kúpnopredajných zmluvách bývajú spravidla vymenované všetky nedostatky, ktoré daná vec má. Preto si skontrolujte, či tam toho nie je vymenovaného viac, ako vám vymenoval ten priateľský ujo z bazáru.

Tagy

Pokračovať v čítaní