Uvažujete o kúpe nového vozidla? Či už ide o neojazdené a ešte nikým nedotknuté auto alebo rozmýšľate nad kúpou staršieho modelu, ponúka sa vám viacero možností v otázke jeho financovania.
Nemáte dostatok financií, no chcete sa stať majiteľom nového automobilu okamžite? Ponúknutú platbu na splátky či možný lízing zásadne odmietate a chcete si vybrať svoje auto bez akéhokoľvek viazania sa na spoločnosť, s ktorou má daný predajca alebo bazár podpísanú zmluvu? Pôžička na auto je pre vás ideálnym riešením, ako si ju vybavíte rýchlo, prostredníctvom online formulára a bez akýchkoľvek ťažkostí. Nielenže sa tak vyhnete vysokým poplatkom za vybavenie a zdĺhavému čakaniu, ale pôžičku na auto môžete získať s nízkym úrokom a s rovnakými podmienkami ako pri iných typoch.
Aké možnosti sa vám pri kúpe ponúkajú?
Či už chcete auto úplne nové alebo siahnete po tom ojazdenom, viete ho získať tromi spôsobmi. Prvou možnosťou je získanie daného vozidla formou lízingu. S týmto typom sa stretnete s najväčšou pravdepodobnosťou práve u predajcu. Pokiaľ sa vám táto ponuka nepozdáva, na výber máte ešte z ďalších dvoch možností.
Druhá alternatíva predstavuje kúpu vysnívaného auta formou splátok. Aj v tomto prípade ide však o dohodu s predajcom, ktorému zaplatíte auto napríklad po tretinách. V praxi to bude fungovať tak, že túto dohodnutú tretinu z celkovej ceny auta raz ročne uhradíte.
Tretia možnosť je predmetom dnešného článku. Ak uvažujete o kúpe nového auta, môžete tak urobiť vďaka klasickému úveru. Zvoliť si ho môžete ako v bankovej, tak aj nebankovej inštitúcii, výber sprostredkovateľa pozostáva na vás, no určite by ste nemali vyberať bezhlavo. Čo sa týka ojazdeného auta, vyberať si môžete medzi úverom a lízingom. Tak ako pri vyššie uvedených, aj tu sa treba dôkladne venovať podmienkam kúpy. Či už sa rozhodnete pre prvú voľbu alebo si zakúpite auto pomocou lízingu, mnohé spoločnosti tento predaj obmedzujú aj vekom auta, najazdenými kilometrami či hranicou minimálnej sumy.
Ako na auto bez dokladovania vášho príjmu?
Ste zamestnancom na trvalý pracovný pomer a váš zamestnávateľ podniká na území Slovenska? V tom prípade je vysoko pravdepodobné, že dokladovať príjem nemusíte. Poskytovateľ daného úveru si ho totiž zistí sám a vy nemusíte zháňať žiadne potvrdenia.
Ak máte živnosť alebo podnikáte a uvažujete o úvere z banky, jediné čo vám stačí na dokladovanie príjmu, je viesť svoj účet s príjmom dlhodobejšie. Pokiaľ vám tam chodí pravidelne príjem po určitú dobu, banková inštitúcia sa podľa obratov dopracuje k vášmu mesačnému príjmu.
Ešte stále váhate medzi úverom a lízingom?
Zatiaľ ste viac naklonení pre lízing? Určite vás presvedčila jeho výhodnosť a lepšia cena. Avšak, ono to takto vyzerá len na prvý dojem. Lákavé je najmä to, že čím väčšiu sumu peňazí použijete na akontáciu, tým menej lízing preplatíte. Vedeli ste však, že podobne to funguje aj pri úvere na auto? Otázne je to aj v prípade výhodnejšej cenovej ponuky. Cena sa vám pri lízingu zdá o niečo lepšia, no aj pri financiách z úveru sa dokážete dohodnúť na zľave z pôvodnej ceny auta.
Jasné výhody úveru na auto
Pri úvere na auto sa stanete jeho okamžitým vlastníkom, kým pri lízingu je auto výhradným majetkom danej spoločnosti až do doby uhradenia úplne poslednej splátky. Zaujímavé je taktiež upriamiť svoju pozornosť aj na havarijné poistenie. Viete o tom, že pri lízingu vám vyplýva povinnosť uzavrieť ho a máte určenú konkrétnu poisťovňu aj výšku poistného? Ak sa však rozhodnete pre pôžičku na auto, havarijné poistenie nie je u niektorých sprostredkovateľov vôbec povinné. Navyše ak by ste sa preň rozhodli, vybavujete si ho úplne sami bez akýchkoľvek striktne zadaných podmienok.
Nerozhoduje ani vlastník auta, ani miesto kúpy
Jednou z výhod úveru na auto je, že či už máte vyhliadnuté auto od slovenského majiteľa alebo vás láka to z autobazáru v zahraničí, auto si môžete kúpiť formou bankového úveru hocikde. Nie ste obmedzení ani typom vlastníka a limitom nie sú ani hranice.
Čo vplýva na konečnú výšku úveru?
Celková výška úveru z bankovej spoločnosti závisí aj od hodnoty predmetného vozidla. Pri nových automobiloch je smerodajná kúpna cena, kým pri tých starších a ojazdených je kritériom znalecký posudok. Vždy sa teda informujte, čo vplýva na konečnú výšku autoúveru ako pri bankách, tak aj nebankových spoločnostiach. Nezúfajte ani v prípade, že dané auto ste si už kúpili a na túto možnosť ste akosi pozabudli. Niektoré inštitúcie dokážu poskytnúť úver na auto aj dodatočne, aj po niekoľkých mesiacov od jeho kúpy.
Na čo pri autoúvere nezabúdať
Pamätajte, že pri úvere na auto ide o účelový úver, ktorého využitie sprostredkovaných financií je potrebné dokladovať. O bezpečné vybavenie pôžičky na auto si môžete požiadať prostredníctvom online formulára a navyše tak môžete urobiť úplne nezáväzne a diskrétne. Jediné, čo vám ostáva je dôsledne porovnať možnosti. Pokiaľ však nemáte priveľa času na zdĺhavé vyhľadávanie výhodných ponúk, nechajte to v rukách odborníkov. Chcete si vypočítať maximálnu výšku pôžičky a mať prehľad, aká by bola výška mesačnej splátky? S pomocou kalkulačky to hravo zvládnete.
Svoje nové auto môžete vďaka autoúveru vlastniť takmer okamžite. Stačí vám len vybrať tú najideálnejšiu ponuku pre vás a vyplniť všetko potrebné priamo z pohodlia domova. A nové auto môže konečne parkovať vo vašej garáži.