Slnečné búrky zasahujú Zem pravidelne v rámci prirodzeného 11-ročného slnečného cyklu. Nesprevádza ich žiadne priame nebezpečenstvo pre ľudí. Problémy môžu mať niektoré technologické zariadenia. Už v blízkej budúcnosti môže slnečná búrka teoreticky spôsobiť množstvo dopravných nehôd. Problém sa týka autonómnych áut blízkej budúcnosti, ktoré sa vo veľkej miere spoliehajú na GPS. Slnečné erupcie môžu totiž po zasiahnutí Zeme spôsobiť výpadky GPS signálu, informuje vo svojej správe Bloomberg.
Autonómne vozidlá majú našťastie aj vlastné "oči a uši" v podobe kamier a množstva senzorov. V prípade problémov tak dokážu zastaviť bezpečne pri ceste. Vďaka tomu by nemalo dôjsť ku katastrofálnemu počtu nehôd. V budúcnosti však treba s príchodom nových technológií počítať aj s novými problémami.
Silu slnečnej búrky možno vyjadriť pomocou päťdielnej stupnice. Najvyšší stupeň o sile trojnásobku svetovej energetickej siete vyradí satelity a znemožní rádiovú komunikáciu na slnečnej strane našej planéty. V súčasnosti sa o príchode solárnej búrky na Zem dozvieme s 30 až 60 minútovým predstihom, vďaka americkému satelitu, "zaparkovanému" hlboko vo vesmíre zhruba vo vzdialenosti 1,6 milióna km od Zeme. Posledná vlna slnečných búrok udrela na Zem v roku 2014. Najbližšie by sa mali objaviť okolo roku 2025, teda v čase, keď už na cestách podľa plánu viacerých automobiliek budú jazdiť plne autonómne autá.